§1 – ZASADY OGÓLNE
Niniejszy dokument (zwany dalej Warunkami) wydany w oparciu o art. 385[1] k.c. określa warunki uczestnictwa klienta (zwanym dalej uczestnikiem szkolenia) w rejsie szkoleniowym morskim organizowanym przez Admiral Yacht Anna Krupa z siedzibą w Świnoujściu, ul. Zalewowa 2b, NIP 7651547996, Regon 388404716 (zwaną dalej Organizatorem szkolenia) i stanowi integralną część Umowy uczestnictwa w szkoleniu (zwaną dalej Umową).
§2 – ZAWARCIE UMOWY
- Przed zawarciem Umowy na prośbę Uczestnika szkolenia, Organizator zobowiązuje się udzielić mu informacji o przepisach paszportowych i sanitarnych, przeciwwskazaniach zdrowotnych do udziału w rejsie, informacji o możliwości zawarcia umowy ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w rejsie oraz o zakresie ubezpieczenia od NNW i KL. Wszystkie wymienione informacje zostaną przesłane na podane przez uczestnika szkolenia konto mailowe.
- Przed zawarciem Umowy Uczestnik szkolenia jest zobowiązany do dokładnego zapoznania się z ofertą oraz Warunkami, a w razie wątpliwości co do zawartych w nich postanowień, zobowiązany jest do zwrócenia się do Organizatora o udzielenie stosownych wyjaśnień. Uczestnik szkolenia oświadcza, że wyraża zgodę na finansowanie kosztu składki ubezpieczeniowej. Umowę na rzecz osoby małoletniej mogą zawrzeć jedynie uprawnieni opiekunowie prawni małoletniego albo osoby dysponujące zgodą opiekunów. Zgoda winna mieć formę pisemną.
- Umowa zostaje zawarta z chwilą uznania zapłaty wskazanej kwoty na rachunku bankowym Organizatora szkolenia.
- Po zawarciu umowy zostanie wysłana informacja zwrotna na mail uczestnika szkolenia potwierdzająca dokonanie zakupu rejsu szkoleniowo-rekreacyjnego.
- Zawierając umowę uczestnik szkolenia kupuje siedmiodniowy rejs szkoleniowo-rekreacyjny na jachcie Admiral (Bavaria 50) dla jednej osoby w dwuosobowej kabinie. Cena obejmuje pełne wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, pościel i ręcznik.
§3 – WARUNKI PŁATNOŚCI
- Cena rejsu szkoleniowego podana jest w PLN w kwotach brutto.
- Cena za egzamin na sternika morskiego wynosi 350 zł.
- Cena kursu z egzaminem SRC ISSA wynosi 600 zł.
- Wszelkie płatności powinny być dokonywane na konto bankowe Organizatora szkolenia: mBank SA nr konta: 05 1140 2004 0000 3402 8114 0512 z wyraźnym zaznaczeniem nazwiska Klienta i numeru rejsu lub za pośrednictwem strony www.admiral-yacht.pl poprzez system bezpiecznych płatności internetowych mBank SA.
- Wpłaty należy dokonać w terminie do 72 godzin od dokonania rezerwacji. Brak zapłaty jest równoważny z odstąpieniem Uczestnika szkolenia od umowy, co upoważnia Organizatora szkolenia do anulowania rezerwacji.
- Organizator szkolenia zastrzega sobie prawo do odstąpienia od Umowy w przypadku braku wpłaty całości ustalonej kwoty.
§4 – ZMIANA ISTOTNYCH WARUNKÓW UMOWY, ODWOŁANIE REJSU, UCZESTNICTWO W EGZAMINIE
- Organizator szkolenia zastrzega sobie prawo podniesienia ceny rejsu, w terminie do 21 dni przed jego rozpoczęciem, w przypadku wzrostu kursów walut, kosztów transportu oraz opłat urzędowych, podatków lub opłat za usługi lotniskowe lub portowe. W takim przypadku Uczestnik szkolenia ma obowiązek niezwłocznie powiadomić Organizatora szkolenia, czy:
- akceptuje wyższą cenę rejsu;
- odstępuje od Umowy z natychmiastowym zwrotem wszystkich wniesionych świadczeń i bez obowiązku zapłaty kary umownej.
- Świadczenia oferowane w ramach umowy przez Organizatora szkolenia, to jest szkoleniowe rejsy morskie na małych jachtach, uzależnione są w najwyższym stopniu od warunków atmosferycznych i tym samym zawierają stosunkowo duży element niepewności osiągnięcia planowanego celu rejsu z uwagi na zmienność warunków pogodowych. Organizator szkolenia nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie usługi (w szczególności za nieosiągnięcie planowanego portu docelowego lub pośredniego rejsu lub nieosiągnięcie go w planowanym terminie), będące wyłącznym następstwem:
- działania lub zaniechania Uczestnika szkolenia, albo
- działania lub zaniechania osób trzecich, nieuczestniczących w wykonywaniu usług przewidzianych w umowie, jeżeli tych działań lub zaniechań nie można było przewidzieć ani uniknąć, albo
- siły wyższej.
W związku z powyższym planowana trasa rejsu może ulec zmianie. W tym przypadku w ramach świadczenia zastępczego bez zmiany istotnych warunków Umowy Organizator szkolenia może
- zmienić port rozpoczęcia lub zakończenia rejsu na inny, oddalony od pierwotnego o nie więcej niż 200 Mm;
- zmienić planowany port pośredni na inny, oddalony od pierwotnie planowanego nie więcej niż 200 Mm
- zmienić ilości planowanych portów pośrednich
- zmienić trasę rejsu.
W rejsach szkoleniowych ze zorganizowanym dojazdem, w przypadku zmiany portu rozpoczęcia lub zakończenia rejsu Organizator szkolenia zobowiązany jest zapewnić transport z pierwotnie planowanego do nowego portu. W rejsach szkoleniowych bez zorganizowanego transportu, Organizator zobowiązany jest zapewnić transport tylko wówczas, gdy zmiana portu rozpoczęcia lub zakończenia rejsu następuje z portu krajowego na zagraniczny.
- Z zastrzeżeniem §4 pkt 2, jeżeli Organizator szkolenia przed rozpoczęciem rejsu jest zmuszony z przyczyn od niego niezależnych zmienić istotne warunki Umowy, niezwłocznie powiadomi o tym fakcie Uczestnika szkolenia, który w tej sytuacji powinien niezwłocznie powiadomić Organizatora, czy:
- przyjmuje proponowaną zmianę;
- odstępuje od Umowy z natychmiastowym zwrotem wszystkich wniesionych świadczeń i bez obowiązku zapłaty kary umownej.
- Organizator szkolenia zastrzega sobie prawo odwołania rejsu najpóźniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem, w szczególności w przypadku braku liczby uczestników wymaganej dla zorganizowania rejsu, a w każdym czasie z powodu działania siły wyższej, przy czym przez siłę wyższą należy rozumieć zdarzenie o nadzwyczajnym charakterze, którego skutków nie można było przewidzieć ani zapobiec jego zaistnieniu. W takim przypadku Klientowi przysługuje, z zastrzeżeniem §4 pkt 6, niezwłoczny zwrot wpłaconych kwot bez dokonania przez Organizatora jakichkolwiek potrąceń. Minimalna liczba uczestników dla rejsu wynosi 90% miejsc dostępnych na danym jachcie. O odwołaniu rejsu z powodu braku minimalnej liczby uczestników Organizator szkolenia powiadomi Uczestnika szkolenia pisemnie najpóźniej 7 dni przed terminem rozpoczęcia rejsu szkoleniowego.
- Jeżeli Uczestnik rejsu, zgodnie z §4 pkt 3, odstępuje od Umowy lub jeżeli Organizator szkolenia odwołuje uczestnictwo w rejsie szkoleniowym na zasadach określonych w §4 pkt 4, Uczestnik szkolenia ma prawo, według swego wyboru:
- uczestniczyć w rejsie szkoleniowym zastępczym o tym samym lub wyższym standardzie, chyba że zgodzi się na rejs szkoleniowy o niższym standardzie za zwrotem różnicy w cenie;
- żądać natychmiastowego zwrotu wszystkich wniesionych wpłat;
- Uczestnikowi szkolenia nie przysługuje prawo żądania odszkodowania lub pokrycia utraconych korzyści za niewykonanie Umowy, w przypadku odwołania rejsu przez Organizatora szkolenia z powodu działania siły wyższej lub braku wymaganej do zorganizowania szkolenia liczby uczestników.
- Każdy rejs szkoleniowy może zakończony być egzaminem na sternika morskiego. Uczestnictwo w egzaminie należy zgłosić minimum 14 dni przed rozpoczęciem rejsu szkoleniowego. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie po zakończonym rejsie 200 godzin stażu morskiego. Egzamin odbywa się w Świnoujściu w marinie Jacht Klubu Marynarki Wojennej “Kotwica” po zakończonym rejsie szkoleniowym.
§5 – ZMIANA UCZESTNIKA SZKOLENIA, ODSTĄPIENIE OD UMOWY Z WINY UCZESTNIKA SZKOLENIA
- Uczestnik szkolenia może przenieść na inną osobę spełniającą warunki udziału w rejsie szkoleniowym wszystkie przysługujące mu z tytułu Umowy uprawnienia, jeżeli jednocześnie osoba ta przejmuje wszystkie wynikające z Umowy obowiązki. Takie przeniesienie praw możliwe jest najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem rejsu i wymaga formy pisemnej oraz pisemnego zawiadomienia Organizatora szkolenia najpóźniej na 7 dni przez rozpoczęciem szkolenia. Za nieuiszczoną część ceny rejsu oraz koszty poniesione przez Organizatora szkolenia w wyniku zmiany Uczestnika szkolenia, Uczestnik szkolenia i osoba przejmująca jego uprawnienia odpowiadają solidarnie.
- Uczestnik szkolenia ma prawo odstąpić od Umowy w każdym czasie. Odstąpienie od Umowy dla swej skuteczności wymaga zachowania formy pisemnej. Za datę odstąpienia od Umowy uznaje się datę doręczenia oświadczenia Uczestnikowi szkolenia w przedmiocie odstąpienia od Umowy do siedziby Organizatora szkolenia. W przypadku odstąpienia od Umowy Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do zwrotu wszystkich wydanych przez Organizatora szkolenia dokumentów podróży oraz do pokrycia kosztów poniesionych przez Organizatora szkolenia w związku z organizacją rejsu szkoleniowego, zaś Organizator szkolenia jest upoważniony do potrącenia poniesionych kosztów z wpłat dokonanych przez Uczestnika szkolenia. Na żądanie Uczestnika szkolenia Organizator szkolenia przedstawi kalkulację kosztów, jakie poniósł w związku z realizacją Umowy.
- Potrącenia kosztów poniesionych przez Organizatora szkolenia w przypadku odstąpienia Uczestnika szkolenia od Umowy nie mogą przekroczyć podanych poniżej kwot:
- 20% ceny rejsu plus udokumentowane koszty dokonanych rezerwacji biletów lotniczych, promowych lub autokarowych – przy odstąpieniu od Umowy do 60 dni przed terminem rozpoczęcia rejsu;
- 50 % ceny rejsu plus udokumentowane koszty dokonanych rezerwacji biletów lotniczych, promowych lub autokarowych – przy odstąpieniu od Umowy między 59 a 30 dniem przed terminem rozpoczęcia rejsu;
- 85% ceny rejsu – przy odstąpieniu od Umowy między 29 a 15 dniem przed terminem rozpoczęcia rejsu;
- 95% ceny rejsu – przy odstąpieniu od Umowy między 14 a 1 dniem przed terminem rozpoczęcia rejsu oraz przy odstąpieniu w dniu rozpoczęcia rejsu.
- Zwrotu wpłat Uczestnika szkolenia po wymienionych powyżej potrąceniach Organizator szkolenia dokonuje nie później niż 7 dni od daty otrzymania rezygnacji Uczestnika szkolenia zawierającego oświadczenie woli w przedmiocie odstąpienia od Umowy.
§6 – OBOWIĄZKI I ODPOWIEDZIALNOŚĆ UCZESTNIKA SZKOLENIA
- Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do posiadania ważnych dokumentów wymaganych w podróży (zgodnie z podaną przez Organizatora szkolenia informację) oraz przestrzegania przepisów celnych i dewizowych odwiedzanych państw.
- Ze względu na charakter rejsu szkoleniowego, uczestnik szkolenia zobowiązany jest podporządkować się decyzjom i poleceniom kapitana jachtu oraz brać czynny udział we wszystkich czynnościach związanych z prowadzeniem jachtu (pełnienie wacht nawigacyjnych,uczestniczenie w żeglarskim, uczestniczenie w manewrach, przygotowywanie posiłków, sprzątanie jachtu w trakcie i po rejsie).
- Ze względów bezpieczeństwa Uczestnik szkolenia zobowiązany jest podporządkować się całkowitemu zakazowi spożywania alkoholu i środków odurzających na jachcie w trakcie żeglugi i w trakcie transportu na i z rejsu oraz zakazowi palenia tytoniu pod pokładem jachtu.
- Uczestnik rejsu szkoleniowego odpowiada za szkody wyrządzone z jego winy. Za szkody wyrządzone przez Uczestnika szkolenia niepełnoletniego odpowiadają jego prawni opiekunowie. Uczestnik szkolenia zobowiązany jest pokryć szkodę w miejscu jej powstania, a w przypadku braku takiej możliwości w ciągu 14 dni od daty otrzymania rachunku.
- W przypadku gdy Uczestnik szkolenia swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla życia bądź zdrowia pozostałych uczestników rejsu, w szczególności poprzez naruszenie postanowień §6 pkt 2 lub 3, utrudnia realizowanie programu rejsu szkoleniowego lub nie podporządkowuje się decyzjom i poleceniom kapitana, służącym zapewnieniu bezpieczeństwa i sprawnej realizacji programu rejsu, Organizator szkolenia zastrzega sobie prawo do natychmiastowego odstąpienia od Umowy z wyłącznej winy Uczestnika szkolenia. W takim przypadku wszelkie koszty dalszego pobytu Uczestnika szkolenia za granicą i powrotu do kraju ponosi Uczestnik szkolenia. Za zachowanie osób niepełnoletnich odpowiedzialność ponoszą ich opiekunowie prawni.
- Jeżeli Umowa nie stanowi inaczej, w cenę rejsu wliczone są: wymieniony w Umowie gotowy do żeglugi jacht z wyposażeniem bezpieczeństwa, kambuzowym, nawigacyjnym; prowadzenie jachtu przez uprawnionego kapitana; produkty żywnościowe pozwalające załodze przygotować samodzielnie pełnowartościowe posiłki; opłaty portowe, administracyjne, śluzowe i kanałowe; paliwo, prąd, wodę i gaz.
- Jeżeli Umowa nie stanowi inaczej, w cenę rejsu nie są wliczone: indywidualne opłaty za korzystanie z ciepłej wody pod natryskami w marinach (np. żetony); zwiedzanie portów; opieka pilota; transfer z lotniska na jacht i z jachtu na lotnisko; końcowe sprzątanie jachtu; pościel, poduszki, koce, sztormiaki; Organizator nie odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie świadczenia, które zostało spowodowane wyłącznie przez:
- działania lub zaniechania Uczestnika rejsu;
- działania lub zaniechania osób trzecich, nieuczestniczących w wykonywaniu usług przewidzianych w Umowie, jeżeli tych działań lub zaniechań nie można było przewidzieć ani uniknąć;
- siłę wyższą.
- W przypadku wystąpienia któregokolwiek z powyższych zdarzeń, Organizator szkolenia na życzenie poszkodowanego Uczestnika szkolenia, udzieli mu pomocy. Uczestnik szkolenia jest wówczas zobowiązany niezwłocznie, ale nie później niż 14 dni po zakończeniu rejsu szkoleniowego, pokryć udokumentowane koszty poniesione przez Organizatora szkolenia w związku z udzieloną pomocą.
- Organizator szkolenia ogranicza swoją odpowiedzialność odszkodowawczą za niewykonanie lub nienależyte wykonanie usług w czasie trwania rejsu do wysokości rzeczywistej szkody i utraconych korzyści o ile są one należycie udokumentowane lecz maksymalnie do dwukrotności ceny rejsu. Ograniczenie to nie dotyczy szkód na osobie.
§7 – UBEZPIECZENIE
- Uczestnicy szkolenia objęci są ubezpieczeniem kosztów leczenia za granicą i następstw nieszczęśliwych wypadków w Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. Szczegółowe warunki polisy i Ogólne Warunki Ubezpieczenia dostępne są w siedzibie Organizatora szkolenia i na jego stronie internetowej, a Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do zapoznania się z nimi przed rozpoczęciem rejsu.
- Zawierając Umowę z Organizatorem szkolenia Uczestnik szkolenia oświadcza, iż posiada umiejętność pływania, a stan zdrowia i kondycja fizyczna Uczestnika szkolenia umożliwiają udział w rejsie szkoleniowym. W przypadku złożenia przez Uczestnika szkolenia powyższego oświadczenia niezgodnego lub zatajenia przez Uczestnika szkolenia okoliczności uniemożliwiających udział w rejsie ze względu na stan zdrowia lub umiejętności Uczestnika szkolenia, Organizator szkolenia nie ponosi odpowiedzialności za powstałe w związku z powyższym następstwa obejmujące w szczególności uszczerbek na zdrowiu lub zgon Uczestnika szkolenia.
- Uczestnik szkolenia może wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z rejsu szkoleniowego. Szczegółowe warunki polisy i Ogólne Warunki Ubezpieczenia dostępne są w siedzibie Organizatora i na jego stronie internetowej.
§8 – REKLAMACJE
- Jeżeli w trakcie trwania rejsu Uczestnik szkolenia stwierdza wadliwe wykonywanie Umowy, ma on obowiązek niezwłocznego zawiadomienia o tym fakcie biuro Organizatora.
- W przypadku nie wykonania lub nienależytego wykonania świadczeń wynikających z Umowy, Uczestnik szkolenia ma prawo do wniesienia reklamacji w terminie do 30 dni od zakończenia rejsu. W przypadku wykazania przez Uczestnika rejsu, iż uchybienie 30-dniowemu terminowi do złożenia reklamacji nastąpiło bez winy Uczestnika szkolenia, Organizator szkolenia może przywrócić termin do złożenia reklamacji i w tym przypadku jest zobowiązany rozstrzygnąć reklamację złożoną z uchybieniem 30-dniowego terminu określonego w zdaniu pierwszym. W każdym przypadku mogą pozostać bez rozpoznania reklamacje złożone po upływie 90 dni od dnia zakończenia rejsu. Reklamacja może być złożona w każdy sposób, w tym również w formie elektronicznej, przy czym ze względów dowodowych zalecane jest zachowanie przez Uczestnika szkolenia zwykłej formy pisemnej. Dniem złożenia reklamacji jest złożenie Organizatorowi szkolenia przez Uczestnika szkolenia oświadczenia woli w tym zakresie.
- Organizator rozpatruje reklamacje bez zbędnej zwłoki jednak w terminie nie dłuższym niż 30 dni.
- Ewentualne spory wynikłe w związku z realizacją usługi Strony zobowiązują się rozwiązywać na drodze polubownej, a w razie braku możliwości rozwiązania sporu tą drogą, właściwym do rozpoznania sporu będzie właściwy sąd powszechny.
§9 – POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Administratorem danych osobowych przekazanych przez Uczestnika szkolenia podczas korzystania ze strony jest Organizator szkolenia.
- Uczestnik szkolenia wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora szkolenia danych osobowych przekazanych w Umowie. Dane osobowe Uczestnika szkolenia przetwarzane są na podstawie umowy i w celu jej realizacji, zgodnie z zasadami określonymi w ogólnym rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) o ochronie danych (RODO). Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych przez organizatora szkolenia zawiera polityka prywatności zamieszczona na jego stronie.